אירועים קרובים

הוצא מהקשרו

גלריה בית הגפן שמחה להציג את תערוכת היחיד הראשונה של האמנית נרדין סרוג'י (נולדה ב־1980 בנצרת, חיה ועובדת בחיפה). בסדרת עבודות תלויות מקום, שנוצרו עבור ובתוך מרחב הגלריה, האמנית מפרקת, בונה ושוב מפרקת שכבות של ידע, תרבות וחומר הטמונות במבנה. 
התערוכה הוצא מהקשרו מורכבת משישה מיצבים פיסוליים ועבודת וידאו אחת: התערבויות סמויות וגלויות המשבשות את החלל הפיזי ומעלות שאלות על מקום, זמן ותפיסת המציאות. המקום הפיזי שבו מתקיימת התערוכה הוא גם הסטודיו של האמנית, שבו היא מפעילה טכניקות שונות המותירות חותם על גוף הבית: לעתים היא אדריכלית המזיזה עמודים ומארגנת מחדש את פנים הבית והתנועה בו. במקרה אחר היא ארכיאולוגית החופרת באדמה, מפרקת את אריחי הרצפה וחושפת בלטות מגלגולים קודמים של חלל הגלריה, כשהיה בית מגורים, מלון, מטה קצינים עות'מאניים, בית ספר ומתנ"ס ערבי-יהודי.  
במובן זה, מבנה הגלריה עצמו הוא מושא המחקר, אך גם הזדמנות לבחון את חומרי היום־יום הטעונים בשלל משמעויות, בהקשר הפיזי, החברתי והמושגי של "מרחב". סרוג'י מותירה במרחב סביבה חדשה, ובה עקבות נוכחותה הפיזית וממצאי מחקרה הבלתי גמור: קירות שלא במקומם, מרצפות מרחפות ואלמנטים פנטסטיים שנטמעו בפנים הבניין. פעולותיה של סרוג'י הן ניסיונות שונים למתוח את גבולות המקום ולהציע דרכים חדשות להתבוננות ושהייה בחלל. 

תודה על פנייתכם

ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.