אסף רון

מנכ"ל בית הגפן

אסף רון

בית הגפן הינו מוסד ותיק ומוכר בחיפה, בישראל ובעולם, בזכות מעל חמישה  עשורים של עשייה לקידום החברה המשותפת בחיפה בפרט, וישראל בכלל.
לאורך השנים פועל בית הגפן במגוון תחומים וביצירתיות להפגיש בין הדתות, תרבויות והלאומים השונים החיים בישראל. 
אנו מאמינים במפגש ובדיאלוג הבלתי אמצעיים תוך הדגשת ריבוי הסיפורים בחברה הישראלית וזכותם של סיפורים אלה לחיות בכבוד זה לצד זה.
אנו מאמינים כי השונות והחיים בחברה מרובת תרבויות הינן יתרון המעצים את החברה, גם אם החיים המשותפים מציבים אתגרים לא פשוטים.
אנו מאמינים כי הפחד מהאחר, שנובע בדרך כלל מחוסר ידע ומחסור בהזדמנויות למפגש איכותי, פחד זה מהווה קרקע פורייה לצמיחה של סטראוטיפים וניכור הדדיים.
אנו מאמינים כי תרבות ואמנות הינם כלים נפלאים לבניית היכרות וקירבה, המאפשרים דיאלוג אפקטיבי.                                             
השימוש בכלי האמנות והתרבות עוזרים לנו בבניית  מרחב שוויוני ובטוח, המאפשר שיח עמוק וכן, תוך קבלת האחר ללא שיפוטיות.
אנו נמשיך ללא ליאות לפעול לחיזוק יסודות החברה המשותפת בישראל, כי אין דרך אחרת זולת בניית חברה משותפת הוגנת ובטוחה לכולנו.

שלכם,
אסף רון
מנכ"ל בית הגפן

אסף רון מחזיק בתאר ראשון בחינוך ולימודי ארץ ישראל, ובתאר שני במנהל ציבורי (M.P.A) מאוניברסיטת חיפה. 
בין השנים 1990-2000 אסף הקים וניהל (מנכ"ל משותף) את "חברה אחרת -  פיתוח ארגוני והנחייה" שהתמקדה בליווי ארגונים חינוכיים, רשויות, קיבוצים ועוד, בתחומי תקשורת בין אישית, פיתוח צוות, פתוח מנהיגות, ותפישות אסטרטגיות ניהוליות. שירת כשליח קהילתי של הסוכנות היהודית בארה"ב, וניהל את תחום בתי הספר במועצה האזורית הגלבוע (2006-2010). בתפקיד מנכ"ל בית הגפן מיוני 2010.
אסף נשוי לאיריס ואב לגל, ניר ואופיר.