משלחות נוער

בונים זהות משותפת

בונים זהות משותפת | בונים זהות משותפת
בית הגפן מפעיל מספר משלחות נוער ליעדים שונים בחו"ל, בהם גרמניה וארה"ב. המשתתפים במשלחות הם בוגרים ומשתתפים של התוכניות החינוכיות השונות של בית הגפן מבתי ספר שונים בחיפה. ההשתתפות במשלחות כרוכה בתשלום.

מחנה הקיץ Monte Sole peace camp
מחנה קיץ בן שבועיים באיטליה עם בני נוער מכל העולם שמשוחחים שלום ושיתוף פעולה בין לאומי 

משלחת חיפה- מינסטר
המשלחת הינה תוכנית חילופי נוער יחד עם מרכז קהילתי בעיר מינסטר שבגרמניה. במשלחת החניכים  יסעו לשמונה ימים בגרמניה, בהם יסיירו ויכירו את העיר מינסטר ואת ההיסטוריה והתפקיד שלה כמקום של פיוס ואחווה, יעברו סיורים במקומות שונים, וסדנאות שיעסקו בסוגיות של זהות, חברה ומפגש בין תרבותי, יבקרו באתרים היסטוריים ותרבותיים, יצטרפו לשיעורים בבתי הספר של בני הנוער הגרמניים, יכירו את משפחות המארחים ויבלו יחד. לאחר כמה חודשים החניכים מחיפה יארחו חברי המשלחת הגרמנים במשך שבוע, שיכלול סדנאות, ביקורים באתרי תרבות ודת, סיורים, טיול בגליל וזמן חופשי.
 
ארטסברידג'
ארטסברידג' הוא סמינר קיץ של כחודש במסצוסטסט, ארצות הברית.  המודל הייחודי של ארטסברידג' משלב בין טיפול הבעתי, דיאלוג משקף וביטוי דרך אומנות. מודל הדיאלוג שלנו מלמד את המשתתפים איך להקשיב באופן אמיתי ולשאול שאלות מתוך סקרנות ועניין וכיצד להשתמש באומנותצ ככלי לביטוי, יצירת קשרים והבנה מעמיקה של האחר. הסמינר מתרחש בקמפוס בו ישהו המשתתפים לאורך כל התקופה, מלבד טיולים.
 

נשמח לשמוע ממך
איך מגיעים אלינו