אירועים קרובים

(2018) CoptiCo

סכנדר קובטי

 3.5-4.8.2018
פתיחה: יום חמישי, 3.5 19:00
שיח אמן עם סכנדר קובטי: יום שישי, 4.5, 14:00.

גלריה בית הגפן שמחה לארח את  CoptiCoחברת פטנטים המנוהלת על ידי הקולנוען והאמן סכנדר קובטי. החברה מייצרת ומשווקת מוצרים חכמים שנועדו לפתור בעיות חברתיות ותרבותיות כלל עולמיות בדגש על החברה הפלסטינית.

בחלל  העליון של הגלריה יוצגו לציבור הרחב שלושה ממוצרי הדגל של החברה באמצעות סרטונים ואבטיפוסים. אחד ממוצרי הדגל של החברה הוא ®Shishette (מלשון "שישה", השם הערבי לנרגילה). ״שישט״ הינו מוצר שנועד לפתור את מצוקן של נשים רבות בעולם הערבי אשר נאסר עליהן לעשן סיגריות בחברת גברים שאינם קרובי משפחתן. המוצר הדומה בעיצובו לנרגילה רגילה, מאפשר הטענה של טבק ועישונו (עד שש סיגריות לטעינה אחת), ללא חשש שהדבר יתגלה. פטנט זה, הנסמך על הנורמה החברתית המתירה לנשים ערביות לעשן נרגילה במרחב הציבורי, מאפשר להן בעצם לעשן סיגריות ללא חשש. 
 
קובטי מוכר לציבור המקומי והבינלאומי בעיקר בזכות סרטו עטור הפרסים ״עג׳מי״. לצד זאת, במהלך השנים יצר קובטי מספר עבודות וידאו ופרויקטים שהוצגו במוסדות אמנות בארץ ובעולם. במקביל לעשייתו הקולנועית והאמנותית מקדיש קובטי חלק רב מזמנו בפיתוח CoptiCo, העוסקת בפתרון מצוקות חברתיות באמצעות טכנולוגיות עכשווית.
 

גלריה בית הגפן רחוב הגפן 2, חיפה
שעות פתיחה:

ראשון עד חמישי: 10:00-16:00
שישי ושבת 10:00-14:00
bhagefen.gallery@gmail.com| 04-8142507
בית הגפן מרכז תרבות ערבי-יהודי
 


 

תודה על פנייתך לבית הגפן
שליחת הבקשה נשלחה בהצלחה
אחזור אליך