ירושלים יקירתי (2015)

גיא ברילר, תערוכת יחיד

|
|
|
|
|
|

תערוכת יחיד של האמן גיא ברילר

אוצרת: יעלה חזות

פתיחה: 14.3.2015
נעילה: 14.4.2015


"ירושלים יקירתי", תערוכת היחיד של האמן גיא ברילר, מציגה גוף עבודות רחב שנוצר בין השנים 1998 עד 2014, אשר ראשיתו בירושלים וסופו בברלין, גרמניה, בה מתגורר ברילר בשנתיים האחרונות. התערוכה נפרשת כמו יומן מסעו של ברילר הממוען אל אישה יקרה, שהיא בו בזמן הן מושא אהבותיו והן מושא שנאותיו – ירושלים.  
התערוכה נחלקת לשני פרקים: הראשון המוצג  בקומה התחתונה של הגלריה, הסוקר מהלך של 12 שנים (1998-2012), שתחילתו בפעולות שערך ברילר בירושלים בשלהי שנות התשעים, והמשכו בסדרת מסעות רגליים וממונעים בעיר ואליה וברחבי הארץ אותם ערך בחלקם לבדו וחלקם עם שותפים שונים. הפרק השני של התערוכה מוצג בקומה העליונה של הגלריה תחת הכותרת "כמה עדויות לחייו הקצרים ומותו של אלטרJ   בג'רולין", פרויקט מתמשך שביצירתו החל בשנת 2012 בברלין.
"ג'רולין" (ירושלים ברלין) הוא מרחב ביניים המתקיים בין מזרח למערב הנע בין ההווה לבין הזיכרון ההיסטורי מן העבר ובין ברלין לבין ירושלים. ג'רולין הוא גם הוא מרחב תודעתי, a state of mind, המזמין לבחון את המרחבים בתחומיהם אנחנו מתנהלים ולקרוא עליהם תיגר;. בג'רולין מתנהלת דמותו של אלטרJ  המבצעת פעולות סימבוליות ברחובותיה הטעונים של ברלין, לעיתים לצד מונומנטים בעלי מטען היסטורי-לאומי, לעיתים בקרן רחוב או אל מול קהל מזדמן, תוך שהיא מותחת את הגבולות המקובלים. במרוצת הזמן הזמין ברילר שוהים שונים להתארח בשגרירות ג'רולין (רפרם חדד, מרים חאג'י, אליזבת פוגי, כרם הלברכט, גדי רונן ופורת סלומון), במטרה לבדוק, לחקור, לדבר, ליצור עבודות חדשות ולשוטט ברחובות ג'רולין, שהם רחובותיה של ברלין. 

נשמח לשמוע ממך
איך מגיעים אלינו