בין לבין- חג החגים (2013)

התערוכה מבקשת להעניק למרחב הביניים מעמד "מן המניין" ולייצר "עצירה" ולהשתמש ב"מרחב המעברי" כמטאפורה למרחב התערוכה

|
|
|
|

אמנים משתתפים: אורית בן-שטרית, גיא ברילר, נידאל ג'בארין, יאסמין חוג'יראת, דפנה כהן, אוהד מטלון, מנאל מחמיד, נועה רז מלמד, אסי משולם, לובנה נווטחה מאהלי, אדוין סלומון, רותי סלע ומעין אמיר, אסד עזי, קבוצת פרופלור, פורת סלומון, שולה קובו, מחמוד קייס, זוהדי קדרי, אפרת קליפשטיין, גבי קריכלי, עלמה שנאור

אוצרים: יעלה חזות ופריד אבו שקרה

פתיחה: 6.12.2013
נעילה: 28.2.2014

"בין לבין" הוא צירוף מילים שנשחק משימוש יתר ביחס לנושאים כלליים ביותר. הפניית זרקור אל צירוף זה, והפיכתו לנושא הדיון ולא אמירה סתמית חולפת אגב שיחה משעממת כזו או אחרת, מחלצת אותו משיחות חולין בטלות ומציבה אותו במרכז הבמה כמושג מהותי.
התערוכה, ממקמת את מרחב הפעולה שלה באופן מטאפורי בין המושגים הברורים ובין הגבולות המוגדרים – או במילים אחרות: "בין לבין". ביטוי שגור זה, שרובנו עושים בו שימוש בהסח הדעת, אשר נותן מקום בשפה למצב הדמדומים שנמצא "לא שם ולא שם", בין אם בהתייחס למצב אישי, מצב לאומי, מצב קיומי או הלך רוח ואם כדי לתאר תקופת מעבר, ארעיות, או חוסר יציבות. 
על פניו זה נדמה כמצב של חוסר אוריינטציה, בלבול וחוסר וודאות. התערוכה מבקשת להעניק למרחב הביניים מעמד "מן המניין", לייצר "עצירה" והתעכבות ברגע הנתון, ולהשתמש ב"מרחב המעברי" כמטאפורה למרחב התערוכה, כמאפשר תנועה חופשית בין קצוות והכלה של פרדוקסים, היפוכים, תכנים ומאוויים אוטופיים הקשורים באותו מצב צבירה.  
העבודות המוצגות בתערוכה מזמנות התנגשויות, מייצרות מצבים פרדוקסלים ומותחות את הגבולות עד קצותיהם, זאת במטרה לקרוא תגר על הערכים המכוננים את המבנים ההטרוטופיים ואת ההבנייה החברתית-תרבותית בתוכה אנו פועלים. עשרים וארבעה האמנים המציגים בתערוכה (ועוד שני אוצרים) מבקשים, ולו לרגע, לא להתחייב לקיום תחת מוסכמות כלשהן, אלא  ما بين وبين.

התערוכה באתר מוזיאון ללא קירות:
http://www.mwwart.com/ExibitionCreations.aspx?YearNumber=2013&ExhibitionId=20
 

נשמח לשמוע ממך
איך מגיעים אלינו